Модел наставе од 13.9.2021. године

Настава у ОМШ „Петар Илић“ се од понедељка 13.9.2021. године организује и остварује по другом моделу, што значи следеће:
  • Ученици наше школе наставу похађају у супротној смени од основне школе.
  • Час индивидуалне наставе траје 30 минута за први циклус образовања (од 1-3. разреда), а 45 минута за други циклус (од 4-6. разреда).
  • Часови групне наставе (Солфеђо, Теорија музике и Камерна музика) трајаће 45 минута, а 5 минута ће проветравати просторије.
  • Други модел наставе доноси промену само код предмета Хор и Оркестар.
  • Наставници поменутих предмета су у обавези да ученике поделе у 2 групе (у групама ће бити  приближно исти број ученика). Ученици ће бити благовремено обавештени ко је у којој групи.
  • Групе се на настави смењују на недељу дана. Прва група наставу прати у школи, а друга он-лајн. Наредне недеље група која је била он-лајн наставу прати у школи, а група која је била у школи наставу прати он-лајн.
  • Обавеза је ношења заштитних маски за све запослене, ученике и родитеље чак и за оне који су потпуно вакцинисани. Изузетак су ученици који из здравствених разлога не могу да носе маске, а потврђено је од стране стручних лица (мишљење лекара специјалисте).
  • Ученици на индивидуалној настави не мењају учионице и рад ће се одвијати по већ утврђеном распореду. Исто се важи и за групну наставу за предмете Солфеђо и Теорија музике. Настава ће се одвијати у складу са препорукама и мерама надлежних институција и органа.
  • Настава у издвојеном одељењу у Тополи ће се одвијати по истом моделу наставе као и у матичној школи.